Haliç Üniversitesi

Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı Bakanlar Kurulu Kararı ile; Maliye Bakanlığı’nın 07.04.1986 tarih ve 22642 sayılı yazısı üzerine, 13.07.1967 tarihli ve 903 sayılı kanunun 4. maddesine göre 08.04.1986 tarihinden geçerli olmak üzere Vergiden Muaf Vakıf olarak hizmetine devam etmektedir.


Lösemi, çocukluk çağlarında görülen tanısı kolay, tedavisi zor ve pahalı bir kan hastalığıdır. 

Her yıl ülkemizde 1500 civarında çocuğumuzun lösemiye yakalanması ve 500 çocuğumuzda kanser hastalıkları ile hastaneye başvurması öngörülmektedir. Ülkemiz Üniversite hastanelerinde iyi bir program vardır. Tanı ve tedavi aynı yerlerde yapılmaktadır. Ayrıca vakıflar, özel hastaneler belirli alanlarda lösemi ve kanser hastalıkların tedavisinde her zaman devrededirler.

Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı 1980 yılından beri söz konusu çocuklar için büyük bir ciddiyet ve özveriyle çalışmaktadır. Bütün gayretiyle sağlık ekibinin uyguladığı tedavi yöntemleri ile tedaviye ihtiyacı olan çocukların hizmetindedir.

Bizim Lösemili Çocuklar vakfı tanı ve tedavi konularında kemik iliği nakli konusunda ülkemizde ilkleri yapmış 199 kemik iliği nakli ve 1139 KT (ilaçla tedavi) yaparak hem ülkemizin hem batı dünyasının beğenisini ve takdirini kazanmıştır.

Ayrıca yeni hastanemiz 18.000 m2 kapalı alan içinde olup yakında hizmete başlayacaktır. İki blok halinde olan bu binaların eğitim bölümü hizmete girmiş, ancak hastane bölümü ekonomik kriz nedeniyle hizmete girememiştir. Bütün gücümüz ile eksiklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz.

Değerli Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı dostları, yıllardır yürüttüğümüz çalışmalarda, bu defada yine beraber olalım ve hastanemizi bitirelim, insanımızın hizmetine getirelim.

Geçmişte gösterdiğiniz öz veriyi bir defa daha gösterelim. Vakfımız siz dostları ile iftihar ediyor ve sizleri çok seviyoruz.

Değerli dostlarımız tüm vakıf çalışmalarımızı büyütüyoruz. Kendi binamızda, kendi mülkümüzde hizmet vermenin gururunu hep beraber yaşayalım.

Her zaman olduğu gibi “Çocuklarımız hasta olmasın, analarımız    hiç mi hiç ağlamasın” diyoruz.

Çocuklarınızı, hastalığın elinden geriye alabilmek ve onlara SAĞLIKLI BİR NEFES KAZANDIRABİLMEK için sizlere ihtiyacımız vardır.

    Prof. Dr. Gündüz GEDİKOĞLU
Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı Başkanı